Najnowsze produkty

logo
Złe nawyki żywieniowe

Chyba każdy z nas słyszał o tym, że niektóre z posiłków mają większe znaczenie niż inne. Do tej kategorii zalicza się niewątpliwie śniadanie i nie chodzi tu tylko o to, że musi to być zdrowe jedzenie.

Warto zatem przyjrzeć się znacznie uważniej temu zagadnieniu.

Jak to już zostało wspomniane na wstępie śniadanie uważane jest przez lekarzy, a w szczególności przez dietetyków, za najważniejszy posiłek dnia. Wielu ludzi ma jednak ogromny problem w tym zakresie i rano, zamiast wartościowego i pożywnego pokarmu, przyswoić potrafią jedynie czarną kawę albo, co gorsza, w połączeniu z papierosami.

Odczuwają niechęć na myśl o przełknięciu, chociażby kromki chleba, a gdy usłużny i troskliwy współmałżonek podsuwa pod nos coś skądinąd pysznego w każdym innym okresie dnia, ich awersja przeradza się wręcz w jadłowstręt. Aby uniknąć narażania żołądka na niepotrzebny stres i stykanie na początku dnia z używkami, środek zaradczy stanowić może picie lnu.

Złe zachowania i nawyki żywieniowe, poranne rytuały zakorzenione w podświadomości, są niesłychanie trudne do wyplenienia. Rzadko pomaga nastawianie się na zmiany jedynie solennymi obietnicami (że jutro, pojutrze, to już na pewno dzień zacznę inaczej), gdyż zazwyczaj na obietnicach wszystko się kończy i solenną poprawę przekładamy na dni kolejne albo wręcz całkowicie dajemy sobie z tym spokój.

Jedynym, skutecznym ruchem taktycznym w takich wypadkach, w tej wojnie ze sobą samym, może okazać się zastąpienie utartego schematu innym, de facto, niewkluczającym poprzedniego. Należy stanowczo powiedzieć - bądź fit tu i teraz! I w tym wypadku sprzymierzeńcem nieocenionym będzie stanowczo len.

Wystarczy wieczorem, gdy nie odczuwamy awersji na widok żadnego pożywienia, które wzbudzałoby w nas wstręt, a trudno by było nam uznać za takowe malutkie nasionka, przygotować sobie poranną przekąskę. Zalać łyżeczkę nasion ciepłą wodą i zostawić na noc do napęcznienia.

Rano zaś, zaczniemy modyfikować nasze odwieczne przyzwyczajenia.

Kawa? Nie ma problemu. Wstawiamy wodę i albo wystarczy ta jedna czynność, gdy naszym napojem jest zwykła czarna zalewajka, albo włączamy dodatkowo ekspres. Następnie, zanim zaczniemy ponownie uszkadzać swój żołądek, dolewamy gorącej wody do przygotowanego nasienia.

I na kilka małych łyków zapuszczamy w nasz cały układ pokarmowy ochronną emulsję. Nie najemy się tym, ale pozwolimy organizmowi na spokojniejsze uporanie się z serwowanymi mu truciznami.

Kiedy chcemy poważnie podejść do tematu zwykłe produkty w naszej diecie, powinny zostać wyparte przez produkty dietetyczne. Dzięki temu wiele dobrego zrobimy dla swojego ciała i do tego zyskamy lepsze samopoczucie.

FB

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć